Výlet III

Další z našich výletů se konečně pořádal v mých milovaných Jeseníkách, neboť v jedné z mých oblíbených jesenických pověstí se píše: ,, kdo se v našich horách narodil, nemůže bez nich žít“. Já se zde sice nenarodila, ale od malinka jsem zde jezdívala s rodiči i prarodiči a tetou a strejdou na výlety a teď konečně můžu začít procházet Jeseníky i s tím mým výletníkem.

V podstatě jsme se rozhodli ze dne na den, že jedem. A tak jsme osedlali našeho Alfonse a jeli. Listí hrálo všemi barvami a já se nemohla vynadívat na tu krásu kolem. Těsně před cílem jsme vjeli do mlhy husté tak, že nebylo vidět ani na krok. Kravičky se spokojeně pásly na každé louce a všechno vypadalo jako v pohádce.

Zaparkovali jsme a vydali se na téměř celodenní výlet tichým lesem s borůvčím a stromy zářícími barvami podzimu. Parádní bylo, že jsme nepotkávali moc lidí a když, tak velmi zdvořilé, kteří vždy pozdravili téměř horalsky „dobrý den“.

Na zpáteční cestě jsem se těšila, že se zastavíme v mých oblíbených Krásných Loučkách a dám si jako již tradičně 17 let svíčkovou (je zvláštní, že dospívání lidí se projevuje různě, někdo je protiva, někomu vyskáčou pupínky, no já si ke své oblíbené Krásnoloučské svíčkové místo 2 knedlíků začala dávat 4 a přešla tedy na běžnou plnou, nikoli poloviční, porci). Ta svíčková chutnala i po těch téměř 100 letech, co jsem zde nebyla, božsky. Jako vždy. A měla jsem obrovskou radost, že to všechno můžu ukázat i svému cestovateli a vykládat mu o tom, jak mi děda, když jsem byla malá, nakecal, že to maso je z klokana a že když ho sním, tak budu skákat tak, jako on. Už mi asi došlo, že to maso z klokana není a i když nejsem milovníkem masa (spíš naopak), tak to v té svíčkové prostě sním, i když nikde jinde bych do něj v životě ani nekousla (nechci dělat restauraci špatné jméno, ale prorostlé hovězí není zkrátka můj šálek čaje). A všimli jste si? Ten nejdelší odstavec patří jak jinak, než prachsprostému jídlu. Snad Vám to vynahradí fotky níže, tam svíčkovou nenajdete (i když kdybych si ji byla bývala prozřetelně vyfotila, určitě bych ji plácla za každou fotku aspoň 2x :))

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*